est FIN RUS

Ajalugu

Nõelravi on üks traditsioonilise Hiina meditsiini raviviise. Hiina meditsiini järgi on suits kuum mürk. Suitsetamist alustatakse selleks, et mingit efekti saavutada: väsimust peletada, kambavaimu tunnetada. Esimese löögiga tabab suits kopse. Hiina meditsiini kohaselt ongi kopsu funktsioon ühtekuuluvustunde tekitamine. Tollane tubakas, mis andis universumiga ühtsuse tajumise tunde, oli aga teistsuguse alkaloidide koostisega kui praegu sigarettides kasutatav. Tänapäeval on välja aretatud tugevat sõltuvust tekitavad liigid.

• Teine koht, mida suits tabab, on süda, kus elab Hiina meditsiini järgi eluvaim ehk shen. Suitsetaja tunneb, et suitsetamine ergutab ja rahustab üheaegselt tema sheni, sellepärast ongi suitsetamist nii raske maha jätta.

• Järgmisena saab löögi kõhu keskmine osa. Suits võimaldab kontrollida nn ema rinna funktsiooni: suitsetamisse jäävad kinni need, kellele ema on täpselt kella järgi süüa andnud, aga mitte siis, kui laps seda ise tahaks. Suits nagu võimaldaks nüüd kontrollida seda, millal inimene täiskõhutunnet kogeb - ja suits selles kontekstis nagu täidaks kõhtu.

• Seejärel ründab suits neerusid. Siis on juba tegu täieliku sõltuvusega - Hiina meditsiini kohaselt on neerud tahteorgan. Kui suitsu rünnak on juba nii kaugel, on ta purustanud inimese vaba tahte ning inimesest on saanud tubaka ori.
 

September 2021 
 
E T K N R L P
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

   Valitud päev
   Broneeritud